Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Bedlno

Po niemal dekadzie gminne zawody sportowo-pożarnicze powróciły do Gminy Bedlno. Do rywalizacji w dniu 21.08.2022 r. na boisku w Wojszycach przystąpiły prawie wszystkie jednostki OSP z gminy Bedlno. Stawką jest udział w zbliżających się zawodach powiatowych.

Zmagania nadzorował st.kpt. Mariusz Dudkowski, zastępca dowódcy JRG Kutno. Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach.

W kategorii do lat 15. wystartowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Wola Kałkowa.
W przedziale wiekowym 15-18 zmierzyły się ze sobą: OSP Bedlno, OSP Tomczyce oraz OSP Wola Kałkowa. Jako jedyna w kategorii dziewcząt wystartowała natomiast OSP Mirosławice. 

W głównej kategorii rywalizowało ze sobą siedem drużyn z gminy Bedlno: OSP Dębowa Góra, OSP Mirosławice, OSP Plecka Dąbrowa, OSP Pniewo, OSP Stradzew, OSP Tomczyce i OSP Wola Kałkowa.

Rywalizacja odbywała się w kilku konkurencjach i stała na bardzo wysokim poziomie. Efektowne wyczyny strażaków przyciągnęły na boisko w Wojszycach tłumy kibicujących mieszkańców. Która jednostka okazała się najlepsza i będzie reprezentować gminę na zawodach powiatowych?

Oto wyniki:

Drużyna MDP do lat 15

I miejsce Wola Kałkowa

 

Drużyna MDP do lat 18

I miejsce Tomczyce

II miejsce Wola Kałkowa

III miejsce Bedlno

 

Drużyna kobieca

I miejsce Mirosławice

 

Seniorzy

I miejsce Pniewo

II miejsce Mirosławice

III miejsce Tomczyce

IV miejsce Plecka Dąbrowa

V miejsce Wola Kałkowa, Stradzew

VI Dębowa Góra

 

Najlepsze drużyny w każdej kategorii zostali wyróżnieni i otrzymali puchary oraz dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Bedlno, natomiast wszyscy zawodnicy otrzymali gadżety gminne. Uroczystego wręczenia dokonywali: Przewodnicząca Rady Gminy Bedlno Anna Ratajczyk, Prezes Gminnego Związku OSP Grzegorz Kucharski i dh OSP Mirosławice Ignacy Kubiak, który prowadził
całe wydarzenie.

Skip to content