Szanowni Państwo,

Los zwierząt zimą jest szczególnie trudny. Ujemne temperatury oraz śnieg to zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt żyjących w nieodpowiednich warunkach. Najtrudniej jest przetrwać psom żyjącym na uwięzi, często bez możliwości schronienia się przed warunkami atmosferycznymi, pozostawionym samym sobie bez pożywienia, z lodem zamiast wody. Grożą im liczne odmrożenia, hipotermia a nawet śmierć.

Niewiedza, bezmyślność, brak empatii opiekunów zwierząt – jest wiele przyczyn zaniedbań. Spotykając się z takimi sytuacjami na co dzień wiemy, że aby nastąpiła zmiana, konieczna jest edukacja o poprawnych warunkach utrzymywania zwierząt oraz informowanie o społecznym braku akceptacji zaniedbań ich opiekunów.

W odpowiedzi na zauważony problem przygotowaliśmy Akcję, która ma na celu:               

*pobudzać wrażliwość społeczeństwa na zaniedbania dotyczące zwierząt,

*zachęcać opiekunów do działania i poprawy warunków bytowych braci mniejszych,               

*informować o niezbędnych potrzebach psów zimą: dostępie do wody i pożywienia, schronieniu przed warunkami atmosferycznymi oraz opiece, którą opiekun zwierzęcia jest mu winien.

Zwracamy do udostępnienia naszych materiałów lub własnych. Służymy pomocą merytoryczną. Dzięki Wam możemy dotrzeć z informacją do ogromnej liczby właścicieli zwierząt, a co wierzymy, wpłynie na poprawę warunków bytowania psów w wielu gospodarstwach i domostwach.

                * Link do spotu: https://youtu.be/7PQXFPM1xog 

                * Link do spotu na Facebooku:

https://www.facebook.com/fundacjaZWIERZ/videos/3337082419884314 

                * Artykuł z przykładową treścią na naszej stronie www:

https://fundacjazwierz.org/zima-zwierzeta/