Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Pamiętajmy, że wraz z nadchodzącymi wakacjami pojawiają się oszuści którzy, podając się za właścicieli obiektów letniskowych, zakładają konta w serwisach ogłoszeniowych, tworzą fikcyjne profile i proszą o przelanie zaliczki za wynajem apartamentu czy domku. Dlatego kutnowska policja apeluje o czujność.

Planując wypoczynek warto zawsze zweryfikować w różnych internetowych źródłach, czy oferowane miejsce istnieje naprawdę. Najlepiej na popularnych i sprawdzonych stronach. Warto odnaleźć i przeczytać opinie na temat oferowanego obiektu. Wszystko po to, aby uchronić ciężko zarobione pieniądze i odpoczywać bez zmartwień.

Co powinno wzmożyć naszą czujność:

  • cena za wynajem w dobrej lokalizacji, gdy jest zdecydowanie atrakcyjniejsza od innych, powinna wzbudzić nieufność.
  • brak strony internetowej obiektu: szanujący się przedsiębiorcy prowadzą takie strony, można na nich znaleźć więcej konkretnych informacji.
  • brak numeru stacjonarnego i adres, który nie istnieje; zawsze sprawdźmy wskazany adres, np. w google maps – street view; gdy zamiast domków wczasowych widzimy pola lub inną zabudowę, to znaczy, że coś jest nie tak z interesującym nas ogłoszeniem.

podkom. Edyta Machnik