OŚLEPIAJĄCE SŁOŃCE! BĄDŹMY OSTROŻNI

Wiosna dla kierowców oznacza nie tylko wymianę opon na letnie i przegląd samochodu po zimie, ale także konieczność przygotowania się na duże ilości promieni słonecznych. Wielu kierowców o tym ostatnim zapomina. Bez czystych szyb i odpowiednich okularów przeciwsłonecznych kierowca może zostać oślepiony i spowodować niebezpieczne sytuacje na drodze.

Oślepiony słońcem kierowca ma dużo bardziej ograniczone pole widzenia i znacznie mniejszy komfort jazdy. Bardzo łatwo w takich warunkach o niebezpieczną sytuację na drodze. Niejednokrotnie podczas zdarzeń drogowych kierowcy tłumaczą się, że oślepiło ich słońce. Dlatego niezbędnym wyposażeniem samochodu każdego kierowcy w okresie wiosenno-letnim powinny być  okulary przeciwsłoneczne. Bardzo ważne dla widoczności jest także sprawdzenie, czy szyby są czyste i bez smug. Brud rozprasza bowiem promienie słoneczne i zwiększa blask światła.

Pamiętaj przez świecące w oczy słońce możemy nie zauważyć hamujących przed nami aut oraz zmieniających pas motocyklistów, których w obecnej porze możemy licznie spotkać na drogach . Kierowco oprócz rozsądku i rozwagi zabierz do samochodu okulary słoneczne i sprawdź czy masz uzupełniony płyn do spryskiwaczy, aby móc w razie potrzeby z niego skorzystać.

Podkom. Edyta Machnik