Dotacje na uruchomienie działalności dla osób poniżej 30. roku życia

Dotacje na uruchomienie działalności dla osób poniżej 30. roku życia 

 

Informujemy o projekcie dotacyjnym „BiznesUP! Young – subregion skierniewicki”, który realizowany jest przez fundację Łódź Art Center ze środków Unii Europejskiej.

W ramach projektu zapewnione jest wsparcie szkoleniowe i finansowe dla osób w wieku 18–29 lat, pozostających bez pracy mieszkańców/uczących się z powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, rawskiego, skierniewickiego i m. Skierniewice.

Łączna kwota oferowanego wsparcia finansowego to aż 39.850,00 zł (jednorazowa dotacja: 23.050,00 zł oraz 6 transz wsparcia pomostowego po 2800,00 zł). Dotacja jest bezzwrotna i ma służyć w celach uruchomienia działalności gospodarczej.

Więcej informacji na stronie: https://dotacjedlamlodych.pl/subregion-skierniewicki/

Realizowane są również projekty dla mieszkańców pozostałych powiatów województwa łódzkiego – więcej informacji na stronie www.dotacjedlamlodych.pl

 

Pytania i wątpliwości można kierować również bezpośrednio pod numerem telefonu: 737 953 011 lub 42 684 20 95.

 

Projekt „BiznesUP! Young – subregion skierniewicki” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,

 

Dotacje na uruchomienie działalności dla osób poniżej 30. roku życia

Dotacje na uruchomienie działalności dla osób poniżej 30. roku życia!

Jesteś osobą pozostającą bez pracy, a może straciłaś/eś zatrudnienie po 1 marca 2020 r. z powodu COVID-19? Jeżeli mieszkasz bądź uczysz się na terenie województwa łódzkiego i masz mniej niż 30 lat, to możesz otrzymać dotację na założenie własnej firmy. Do zdobycia jest prawie 40.000 zł!

„BiznesUP! Young” to cykl projektów dotacyjnych, który realizowany jest przez fundację Łódź Art Center ze środków Unii Europejskiej. Jest to szansa na pozyskanie jednorazowej dotacji w wysokości 23.050,00 zł oraz otrzymania wsparcia pomostowego, które pomoże pokryć najważniejsze koszty
(w tym składki ZUS) przez 6 miesięcy. Wypłacane miesięcznie 2800,00 zł można też przeznaczyć na usługi księgowe, abonament telefoniczny i internetowy czy paliwo. Z kolei otrzymana dotacja daje dużo większe możliwości – dzięki niej uczestnicy projektu zakupią sprzęt, urządzenia czy umeblują firmowe biuro, ale też wykorzystają na niezbędne do prowadzenia działalności szkolenia i kursy.

Wsparcie finansowe, które łącznie można pozyskać dzięki udziałowi w projekcie, sięga więc łącznej kwoty 39.850,00 zł. Dodatkowo w ofercie projektu znajduje się cykl szkoleń (grupowych i indywidualnych), dzięki którym podstawowy zakres spraw związanych z prowadzeniem firmy przestaje być skomplikowany. Co więcej, biorąc udział w szkoleniach, każdy uczestnik otrzymuje stypendium szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu czy opieki nad dziećmi.

Udział w projekcie jest bezpłatny, a dotacja nie podlega zwrotowi, o ile uczestnik prawidłowo rozliczy pozyskane wsparcie oraz utrzyma założoną przez siebie firmę przez minimum 12 miesięcy.

Więcej szczegółów oraz dokumenty rekrutacyjne, w tym regulaminy, dostępne są na stronie projektu:

www.dotacjedlamlodych.pl.

 

 

„BiznesUP! Young”

Łódź Art Center

  1. Tymienieckiego 3, bud. D, lok. 9

90-365 Łódź

telefon kontaktowy: 737 953 011

adres mailowy: biuro@dotacjedlamlodych.pl

 

 

 

 

 

Projekty z cyklu „BiznesUP! Young” współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.